Ubytovna Kozlov Vás vítá...

Kozlov a okolí

První doložená zmínka o vesnici Kozlov se datuje k roku 1347. Od 1. ledna 1989 je Kozlov součástí města Česká Třebová, které je od této vesničky vzdáleno necelých pět kilometrů.
Po příjezdu do vesnice vás na první pohled upoutá autobusová zastávka, která je ozdobena sgrafity. Ta vás vítá na Kozlově a zároveň informuje mj. o naší nově otevřené ubytovně Kozlov.

 

Vítejte v Kozlově   Směr ubytovna Kozlov

Ubytovna Kozlov a okolí Ozdobou samotné vesničky je díky rekonstrukci chaloupka známého malíře Maxe Švabinského a Vejrychův statek, kde bydlela rodina malířovy ženy. Obě památky jsou jistě důvodem k návštěvě. Ubytovna Kozlov a okolí Max Švabinský namaloval v době, kdy žil v Kozlově, řadu svých známých děl - Chudý kraj, Žně, Velký rodinný portrét a další. V Kozlově je možné shlédnout i jeho dílo Žnečka, které Švabinský vytvořil na štítu Pecháčkova statku.

Ubytovna Kozlov a okolí Nelze však opomenout ani okolí Kozlova. Nejblíže vesničce, na Kozlovském kopci, se ve výšce 603 m n.m. nachází 55,5 m vysoká rozhledna postavená v roce 2000, jejíž vyhlídková plošina je ve výšce 33 m. Při dobré viditelnosti jsou odtud vidět celé Orlické hory, Jeseníky, a dohlédnout lze až na Krkonoše.

Ubytovna Kozlov a okolí V blízkosti rozhledny se nachází Chata M. Švabinského, která nabízí příjemné vnitřní i venkovní posezení a skvělé speciality všeho druhu.
Okolní města budou pro vás také jistě přitažlivá a stojí za to je navštívit.

Související odkazy: Internetové stránky obce Kozlov, web města Česká Třebová, stránky města Litomyšl

Toplist.cz
Tvorba webových stránek © 2006 - 2013